Polecam

Czyli co warto przeczytać. Na początek radzę zacząć od zapisania się na forum Dziurawego Kotła, wyprodukowania wymaganej liczby sensownych postów i dołączenia do sukubów. Ukryty "Dział Ksiąg Zakazanych" oferuje masę erotyków, w tym i slashe. Podobne działy są na Forum Mirriel i Gospodzie pod Złamanym Piórem. Na wyżej wymienionych forach są też działy z polecanymi opowiadaniami zamieszczonymi na innych stronach.

Każdego, kto chce się wymienić linkami zapraszam na maila - morien@os.pl

Tłumaczenia Morien

Po polsku i tłumaczenia

- forum z yaoi, dział z fanfiction zdominowany przez HP. Kolekcja tekstów bardzo ładnie się rozrasta.

Silvermoon - strona Clio na której jest jej Tłumaczenie "Serii Herbacianej". Ten fik to klasyka HP/SS.

- strona Mrugacza - zawiera między innymi opowiadanie "Blemish" (Drarry).

 

Almare - blog z rekomendacjami i linkami. Tylko polskie teksty, ale za to dokładne wprowadzenia.

Po angielsku

Mam trzy mistrzynie, których według mnie każdy fik powinien zostać przeczytany. Mianowicie:

Cybele - pisze bardzo dynamicznie. Mistrzyni budowania napięcia. Podnieca jak diabli i przy tym bawi humorem. Ciężko mi się ją tłumaczy, ale gdybym była lepsza, to przetłumaczyłabym więcej niż te dwa jej dzieła. Zwracam uwagę na "Just add water": uwielbiam ten paring, chociaż opowiadanie jest trochę non-con. Możnaby powiedzieć, że ostrzejsza wersja "Niespodziwanki" Emily.

Sushi - autorka niezapomnianej serii Civil War (HP/SS). Przepłakałam i prześmiałam się niejedną noc. Piękna opowieść o poświęceniu, sensie życia i oczywiście sile uczucia. Niestety autorka usunęła stronę. Zostawiła jednak swoje teksty na Walking the Plank. Ostatnio czytałam "Last dance". Strasznie smutne, a koniec przybijający - niech czytają to odważni, ja następnym razem jak zobaczę "character's death" w ostrzeżeniach, to dwa razy się zastanowię zanim utopię wszystko we łzach ;-).

Aucta Sinistra - jej opowiadania są dobrą odtrutką po angscie Sushi. Kończą się dobrze. Promienieją ciepłem. Najlepsza wydaje mi się seria zaczynająca się od "Scratch" oraz zabawne "Beach Hall". Wszystko z paringiem HP/SS.

Kolejność według czasu fascynacji, bo nie chciałam żadnej pokrzywdzić.

Więcej dobrych linków można znaleźć na moich Del.icio.us'ach!

Oprócz tego warto skorzystać z tej srony z rekomendacjami: http://www.amanuensis1.com/ficrecs.html i http://www.pacifier.com/~winnett/harrypotterrecs.htm.